অসমীয়া ডাইলগ || অসমীয়া ডাইলগ 2022

অসমীয়া ডাইলগ – বন্ধু বান্ধুৱী সকল আজি আমি কেইটামান অসমীয়া ডাইলগ বা অসমীয়া কমেন্ট আশা কৰোঁ এই অসমীয়া ডাইলগ বা অসমীয়া কমেন্ট সমূহ ভাল লাগিব।

অসমীয়া ডাইলগ

মানুহে অতীতৰ পৰাই নিজৰ সুখ, দুখ বোৰ , মনৰ অনুভৱ বোৰ বিভিন্ন মাধ্যমেৰে প্ৰকাশ কৰি আহিছে। পুৰণি কালৰ পৰা গীত, মাত, কবিতা, কাহিনী আকাৰে প্ৰকাশ কৰি আহিছে। সেই গীত মাত, কবিতা, কাহিনী আকাৰে আজিৰ দিনটো মানুহে ভাৱ বোৰ ব্যক্ত কৰি আহিছে যদিও নতুন digital যুগত নতুন মাধ্যম হৈছে social media যোগেদি দিয়া caption, status সমূহ। এনে caption, status সমূহৰ জৰিয়তে সহজে মানুহে নিজৰ মনোভাৱ, সুখ, দুখৰ মূহুৰ্ত সমূহ আনৰ আগত দাঙি ধৰিব পাৰে।
আপুনি এখন সুন্দৰ ফটো social media সমূহত যেনে facebook, instagram, whatsapp আদিত আপলোড কৰিলে হয়টো ইমান দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব নোৱাৰিব পাৰে। কিন্তু সেই ফটোখনৰ লগত এটা সুন্দৰ caption/ Status সংযোগ কৰিলে সহজে আনৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিব পাৰি।

প্ৰেম সম্ভৱতঃ আটাইতকৈ সাৰ্বজনীনভাৱে অভিজ্ঞ আৱেগ। আপুনি আপোনাৰ পিতৃ-মাতৃ, আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গ, আপোনাৰ ভাই-ভনী, আপোনাৰ সঙ্গীৰ সৈতে মৰম ভাগ বতৰা কৰে। ঠিক আছে, এইবোৰৰ নাম ল’বলৈ মাত্ৰ কেইটামান। আমাৰ সকলো সম্পৰ্কৰ প্ৰেম আছে।

কিছুমানে ক’ব পাৰে যে প্ৰেমত বিশ্বাস কৰাটো চিজি বা আদৰ্শবাদী। দৰাচলতে, ই বিপৰীত। প্ৰেম হৈছে জীৱনৰ কম্বল যিটো আপুনি আপোনাৰ আত্মাৰ লগতে আনৰ উষ্ণতা অনুভৱ কৰিবলৈ নিজৰ চাৰিওফালে মেৰিয়াই ল’ব লাগিব।

আন যিকোনো আৱেগৰ দৰেই প্ৰেম, ইয়াৰ ইচ্ছাৰ সৈতে আহে। আপুনি প্ৰেমত ত্যাগ কৰিব লাগিব, স্থান দিব লাগিব বা আনকি কেতিয়াবা নিজকে সলনি কৰিব লাগিব। কিন্তু প্ৰেমত এই বোৰৰ বাবে কেতিয়াও অনুশোচনা নকৰে।

মুহূৰ্তৰ গৰমত, আপুনি প্ৰেমক প্ৰশ্ন কৰিব পাৰে কিন্তু যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ বিশৃংখল মগজুত আপোনাৰ চাৰিওফালে থকা সকলো শান্ত তাৰ সৈতে ৰাতি ইয়াক চায়, আপুনি বুজি পায় যে প্ৰেম হৈছে সেই সকলোবোৰৰ ভিতৰত আটাইতকৈ ধুনীয়া আৱেগ।

চিনেমা প্ৰেমীসকলৰ প্ৰায়ে গোট থাকে, চিজি ৰম-কম প্ৰেমী আৰু আনটো ফাল। আচৰিত হৈছো যে আমি তেওঁলোকক আনটো ফাললৈ কিয় মাতি আছো? ইয়াৰ কাৰণ হৈছে তেওঁলোকৰ কোনো নিৰ্দিষ্ট ধাৰা নাই কিন্তু সকলো ধৰণৰ চলচ্চিত্ৰ উপভোগ কৰে। আনফালে ৰম-কম প্ৰেমিকসকলে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰেম সংলাপত তেওঁলোকৰ হৃদয় গলে। এজনে ক’ব পাৰে যে ৰোমান্টিক প্ৰেম হৈছে বলীউডৰ আটাইতকৈ প্ৰসিদ্ধ আৱেগ।

Love অসমীয়া ডাইলগ

“আজিব কাহানী হে পেয়াৰ আৰু দোস্তিকে বিচ কে ৰিষ্টি কি…। পেয়াৰ হামাৰা নায়ক… দোস্তি হামাৰী নায়িকা।” – এ দিল হে মুস্কিল

“লাভ টেডা হে, লেকিন উচ টেডে লাভ মে ভি চুকুন পানা চিৰফ কুছ লোগন কো আতা হে।” – এ দিল হা মুস্কিল

“মই তেওঁক ভাল পোৱাতকৈ তেওঁ তেওঁক বেছি ভাল পাইছিল। তেওঁ কেতিয়াও চাৰিওফালে চোৱা নাছিল। আৰু মই কেতিয়াও অপেক্ষা কৰা নাছিলো”- ইয়ে জৱানী হে দিৱানী

আমি প্ৰাৰ্থনাত আছিলো, কিন্তু প্ৰাৰ্থনাটো আমি গ্ৰহণ কৰিছিলোঁ। – ৰঞ্জনহা

“প্ৰেম, মহব্বত, আশিকী শব্দৰ বাহিৰে আন একো নহয়। কিন্তু যেতিয়া এইটো সম্পন্ন হয়। মই এই শব্দবোৰ পাইছো”

“ভয়ৰ বাবে বজাৰত মৰম নকৰাৰ হাজাৰ টা কাৰণ থাকিব পাৰে। কিন্তু আপোনাৰ হৃদয়ত প্ৰেমৰ মাত্ৰ এটা ধুণ্ডানি আছে। ”

“আমি তেওঁক বহুত ভাল পাওঁ। আমি মোৰ অৰ্ধ প্ৰেমিকাক নিষিদ্ধ কৰাটো নিবিচাৰো। ”

“ধুমুহাৰ পৃথিৱীৰ বিৰুদ্ধে বিদ্ৰোহ কৰা ইশ্ক, ইশ্ক, যাক বিশ্বই এখন ভৰ্তি আদালতত আদৰ কৰে, যিয়ে মেহবুবক দেখে, খুদাক পাহৰি যায়। ”

“প্ৰতিটো দুখ-কষ্টহৈছে সুখৰ চিৰা। আৰু প্ৰতিটো লোকচানৰ বাবে লাভালাভৰ এক ভঙ্গী। ”

“কেতিয়াবা মানুহে একো নকয়। তেওঁ সকলো কয়। ”

“ইশ্ক দে মেৰি মিত্ৰ পৰিচয় কি, মিত জায়ে জাদ জিদ আয়া। প্ৰকৃত প্ৰেমৰ অৰ্থ এইটো প্ৰাপ্ত কৰা নহয়। ”

“মহব্বতৰ ৰুপায়োতকৈ শিলবোৰ অধিক মূল্যৱান। ”

“সময়ৰ অৰ্থ হৈছে, এতিয়া। যদি আপুনি ভাল পাব বিচাৰে, তেন্তে এতিয়া। যদি আপুনি ক্ষমা বিচাৰিব লগা হয়, এতিয়া। হাত ধৰক, তেতিয়া এতিয়া। ”

“প্ৰতিটো ইশ্কৰ এটা সময় থাকে, হয়, সময় নাছিল, কিন্তু ইয়াৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে ইশ্ক নাছিল।”

“আমি নিজেই জীৱনৰ কিছুমান সম্পৰ্ক বাছনি কৰোঁ। আৰু কিছুমান সম্পৰ্ক ৰবজীয়ে আমাৰ বাবে বাছনি কৰে। ”

“যদি আপুনি আপোনাৰ সৈতে থাকে, মই আপোনাৰ সৈতে মৰিম, আৰু আপোনাৰ বাবে, মই মোৰ বুকুত এটা গুলী লম। “

অসমীয়া ডাইলগ

ভাল বেয়াৰ মাজত পাৰ্থক্য সন্তানক এগৰাকী মাতৃৰ বাহিৰে কোনেও বেছি ভালকৈ শিকাব নোৱাৰে।
মাৰ লগত পাৰ কৰা প্ৰতিটো সময় BEST
মা ই কোৱা ধৰণে কৰিলে কোনো কামেতেই বিফল নোহোৱা।
জগতৰ সকলোৰ বাবে তুমি এগৰাকী মা কিন্তু আমাৰ বাবে মায়ে হৈছে জগত।।
মা, মই আৰু আমি, এক সুন্দৰ মিঠা অনুভৱ।
তুমি যিমানেই বেয়া হোৱা লাগিলে আনে তোমাৰ number block কৰিলেও মায়ে কেতিয়াও নকৰে।
মাৰ কোলাৰ সমান সুৰক্ষিত ঠাই এই পৃথিৱীত দ্বিতীয় খন নাই।

মোৰ বাবে জীৱনৰ সকলো ত্যাগ কৰিব পৰা একমাত্ৰ ব্যক্তি হল মোৰ অতিকৈ চেনেহৰ আই।

আই সকলো সময়ত সুখী থাকে কাৰণ আই সুখী নহলে কোনো সুখী নহয়।

আইৰ মৰমৰ প্ৰতিদান বস্তুৰে দিবলৈ চেষ্টা নকৰিবা কাৰণ তুমি কেতিয়াও পৰিশোধ কৰিব নোৱাৰিবা।

Leave a Comment