anand mishra ips | Anand Mishra IPS Wiki

anand mishra ips – anand mishra ips, anand mishra ips wife, anand mishra ips contact number, anand mishra ips biography, anand mishra ips phone number, anand mishra ips assam, anand mishra ips home address, anand mishra ips nagaon assam, anand mishra ips wife archana tiwari, about anand mishra ips, anand mishra ips batch, anand mishra ips bike, anand mishra ips biography in hindi, anand mishra ips delhi, anand mishra ips date of birth,

anand mishra ips
anand mishra ips

 

anand mishra ips

আনন্দ মিশ্ৰ ২০১১ ৰ বেচৰ এজন আইপিএছ বিষয়া। তেওঁ অসমৰ এজন শীৰ্ষ আৰক্ষী অধীক্ষক। আনন্দ মিশ্ৰ হৈছে এক ইণ্টাৰনেট সংবেদন, সমগ্ৰ ভাৰতৰ মানুহে তেওঁক ভাল পায়, আৰু তেওঁৰ ভিডিঅ’ ছচিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ পৰে। তেওঁ ভাল গান গায় আৰু তেওঁ ভ্ৰমণ আৰু ব্লগিং ভাল পায়।

anand mishra ips
anand mishra ips

তেওঁ অঞ্চলটোত কাম কৰিবলৈ ভাল পায় সম্ভৱতঃ এটা কাৰ্যালয়ৰ ভিতৰত কাম কৰা। তেওঁ এনে কাম কৰিবলৈ পছন্দ কৰে য’ত তেওঁ মানুহৰ সৈতে মিলামিছা কৰিব পাৰে। তেওঁ অসামান্য সেৱা ২০২০ ৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ আৰক্ষী পদক লাভ কৰিছিল। আনন্দ মিশ্ৰ আইপিএছ বিষয়া ২০২১ চনত ফেম ইণ্ডিয়া আলোচনী জৰীপৰ শীৰ্ষ ৫০ জন বিখ্যাত আৰক্ষী বিষয়াৰ ভিতৰত আছে।

সাধাৰণতে, মানুহৰ আৰক্ষীৰ প্ৰতি বেয়া ধাৰণা থাকে। কিন্তু বহুতো আৰক্ষী আছে যিয়ে তেওঁলোকৰ কামৰ দ্বাৰা ৰাইজৰ হৃদয় জয় কৰে। যেতিয়া এনেআৰক্ষী দিয়া হয় তেতিয়া ৰাইজও দুখী হৈ পৰে। অসমত এজন আইপিএছ বিষয়া ডাঙৰ হোৱাৰ সময়ত এক সম্পৰ্কিত দৃষ্টিভংগী দেখা গৈছিল, যাৰ ফলত সমগ্ৰ চহৰখনৰ জনসাধাৰণৰ হৃদয় ভৰি পৰিছিল।

Anand Mishra Biography, Wiki

আনন্দ মিশ্ৰ আইপিএছৰ জন্ম আৰু ডাঙৰ-দীঘল হৈছিল পশ্চিম বংগৰ কলকাতাত। তেওঁ কলকাতা পশ্চিম বংগৰ পৰা স্কুল আৰু কলেজৰ শিক্ষা গ্ৰহণ কৰিছিল। তেওঁৰ জন্ম ১৯৮৯ চনৰ ১ জুনত হৈছিল। তেওঁৰ বয়স ৩১ বছৰ। তেওঁ ২০১০ চনৰ অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষাত সৰ্বভাৰতীয় ২২৫ তম স্থান লাভ কৰিছিল। তেওঁ তেওঁৰ পৰিয়ালক সামাজিক মাধ্যমৰ পৰা আঁতৰাই ৰাখে, সেয়েহে তেওঁৰ দেউতাকৰ নাম আৰু মাতৃৰ নাম এতিয়াও আপডেট কৰা হোৱা নাই। তালিকাৰ সমলত, আপুনি তেওঁৰ বয়স আৰু অন্যান্য সম্পৰ্কিত তথ্য দেখিছে

anand mishra ips
anand mishra ips
Real Name Anand Mishra
Nick Name Anand
Profession IPS Officer
Batch 2011
Education Graduate
Famous For Blogging Videos
Service Indian Police Service (IPS)
Cadre Meghalaya

Anand Mishra Family (Mother, Father Name)

anand mishra ips
anand mishra ips

তেওঁৰ পাৰিবাৰিক তথ্য ইয়াত উপলব্ধ নহয়। তেওঁ বিহাৰৰ ভোজপুৰ জিলাৰ এজন বিখ্যাত আইপিএছ আৰক্ষী বিষয়া। আনুষ্ঠানিক নিশ্চিতি অনুসৰি, তেওঁ 1 জুন 1989 ত জন্মগ্ৰহণ কৰিছিল আৰু পশ্চিম বংগৰ কলকাতাত ডাঙৰ দীঘল হৈছিল। এতিয়া, তেওঁৰ বয়স 31 বছৰ। তেওঁৰ দেউতাকৰ (কলকাতাৰ হিন্দুস্তান মটৰ্ছৰ অভিযন্তা) আৰু মাতৃৰ নাম ইয়াত উল্লেখ কৰা হোৱা নাই। তেওঁ স্কুলীয়া শিক্ষাৰ লগতে পশ্চিম বংগত মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষাও সমাপ্ত কৰিছিল। তেওঁ স্নাতক ৰ পিছত চৰকাৰী চাকৰিৰ প্ৰস্তুতি আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁ ২০০৫ চনৰ পৰা ২০১১ চনলৈ পশ্চিম বংগ অসামৰিক সেৱা পৰীক্ষাতো যুঁজ দিয়ে।

তেওঁ অষ্টম শ্ৰেণীত অধ্যয়ন কৰাৰ সময়ত এজন আইপিএছ বিষয়া হোৱাটো বাছি লৈছিল। তেওঁ ২০১০ চনত ইউপিএছচি পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈছিল আৰু অসম-মেঘালয় কেডাৰৰ ২০১১ বেচৰ আইপিএছ বিষয়া হিচাপে যোগদান কৰিছিল। তেওঁ ২০১৩ চনৰ পৰা ২০১৭ চনলৈ মেঘালয়ত আইপিএছ প্ৰশিক্ষণ সম্পূৰ্ণ কৰে। এতিয়া, তেওঁ অসমত বাস কৰিছিল আৰু শেহতীয়াকৈ অসমৰ নগাঁৱত এছপি হিচাপে কাম কৰিছিল।

Anand Mishra IPS Wife Name

আনন্দ মিশ্ৰৰ পত্নীৰ নাম অৰ্চনা তিৱাৰী, সেয়েহে অধিক তথ্যৰ বাবে LatestinBollywood.com সৈতে সম্পৰ্কিত।

Marital Status Married
Children’s Not Known
Wife  Name Archana Tiwari
Anand Mishra IPS Education

তেওঁ ডব্লিউবিৰ কলকাতাত স্কুলীয়া শিক্ষা আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষা সমাপ্ত কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁ 2005 চনত পশ্চিম বংগ অসামৰিক সেৱাপৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হৈছিল। আৰু ২০১০ চনলৈকে পশ্চিম বংগ অসামৰিক সেৱাৰ বাবে সেৱা আগবঢ়াইছিল। 2010 চনত, তেওঁ ইউপিএছচি পৰীক্ষাত উত্তীৰ্ণ হয় আৰু 2011 চনৰ অসম মেঘালয় বেচত আইপিএছ বিষয়া পদত যোগদান কৰে।

IPS Anand Mishra Age, Height, Birthday
anand mishra ips
anand mishra ips

আনন্দৰ বয়স এতিয়া ২০২১ চনলৈ ৩১ বছৰ। তেওঁৰ উচ্চতাৰ বিৱৰণ ইয়াত উল্লেখ কৰা হোৱা নাই। তেওঁ ১ জুনত তেওঁৰ জন্মদিন উদযাপন কৰে। তেওঁৰ পত্নীৰ নাম অৰ্চনা তিৱাৰী। তেওঁৰ বিষয়ে কোনো অতিৰিক্ত তথ্য প্ৰাপ্ত কৰা হোৱা নাই।

Anand Mishra IPS Social Media Link

Instagram – Click Here

Twitter – Click Here

 

Leave a Comment