assamese fonts | assamese font

Assamese fonts | assamese font – assamese fonts for mac, assamese fonts for ms office, assamese fonts for android, assamese font of akruti, all assamese fonts download, all assamese fonts, akruti assamese fonts download, best assamese fonts, assamese calligraphy fonts, assamese calligraphy fonts download, assamese fonts download, ekushey assamese fonts download, assamese unicode fonts download, ramdhenu assamese fonts download, assamese fonts for photoshop, assamese font for kinemaster, assamese font for ms word, assamese font for picsart, assamese font for pagemaker, assamese font for windows, assamese font generator, assamese google fonts,

 

sarkariexpress.com স্বাগতম! আপোনাৰ অসমী ফণ্টৰ প্ৰাথমিকতাৰ বাবে এটা অকলশৰীয়া উত্তৰ। আমি এনে এক ছাইট য’ত আপুনি যিকোনো গেজেটৰ বাবে জনপ্ৰিয়, এটা লা মোড আৰু লাইনৰ মানদণ্ডৰ অসম-ফণ্টবোৰ অনুসৰণ কৰিব পাৰে, কওঁক, বহুমুখী, টেবলেট, কৰ্মক্ষেত্ৰ, মেক, উইণ্ডোচ, লিনাক্স, আইপেড আৰু অসংখ্য বিভিন্ন কণ্ট্ৰাপচন।

আজিৰ বাস্তৱত, অসমভাষা ভাষী, অনুধাৱক আৰু প্ৰবন্ধকাৰসকল গ্ৰহটোৰ এফালৰ পৰা আনটো ফাললৈ। আমি আটাইতকৈ কাৰ্যকৰী আৰু বিশেষজ্ঞ উপায়েৰে অসমী ফণ্ট, অসমী প্ৰকাৰৰ মুখ আৰু অসমকেলিগ্ৰাফীৰ বিশ্বব্যাপী আগ্ৰহ পূৰণ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো। আমি আমাৰ গ্ৰাহকসকলক পাঠ্য ষ্টাইল ডাউনলোড কৰিবলৈ তালিকাভুক্ত কৰিবলৈ বাধ্য নকৰোঁ, যি আমাক হিন্দী ফণ্ট প্ৰদানকাৰী বজাৰত উদ্ভাৱক কৰি তোলে।

অসমত টাইপ কৰিবলৈ অসমী পাঠ্য শৈলী বা দেৱনাগৰী ফণ্ট ব্যৱহাৰ কৰা হয়। indiatyping.com আমি বিনামূলীয়া ডাউনলোডৰ বাবে সকলো ধৰণৰ অসমপাঠ শৈলী দিওঁ। আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় দেৱলিছ অসমী পাঠ্য শৈলী ক্ৰুতি দেৱ, মঙ্গল আৰু বহুতো অসমী ৰচনা পাঠ শৈলী বিনামূলীয়াকৈ ডাউনলোড কৰিব পাৰি। ইয়াত গ্ৰাহকে একেদৰে টাইপৰাইটাৰ (ৰেমিংটন) ডিজাইনৰ বাবে হিন্দী কনচৌল ফৰ্মেট ডাউনলোড কৰিব পাৰে যাক অসমটাইপিংত ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

assamese fonts

পাঠ্য শৈলী হৈছে বৰ্ণবোৰৰ এক প্ৰিণ্টকৰিব পৰা বা প্ৰদৰ্শনযোগ্য সজ্জা প্ৰস্তুত কৰিবলৈ টাইপফেচ, আকাৰ, ওজন, হেলনীয়া, আৰু ষ্টাইলৰ মিশ্ৰণ। পাঠ্য শৈলীৰ বৰ্ণবোৰত আখৰ, সংখ্যা, ছবি, আৰু প্ৰসাৰিত চিহ্ন অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

এএনএছআই আৰু ইউনিকোড ৰ মাজত পাৰ্থক্য অসমপাঠ্য শৈলী?
এএনএছআই অসমী পাঠ শৈলী হৈছে ভাৰতত পিচিৰ উপস্থিতিৰ পৰা হিন্দী টাইপিংৰ বাবে নিয়মীয়াকৈ ব্যৱহাৰ কৰা পৰম্পৰাগত পাঠ শৈলী। এএনএছআই অসমী পাঠ শৈলীৰ নিজা চৰিত্ৰ এনক’ডিং আছে। এএনএছআই অসমী পাঠ শৈলীৰে ৰচিত সমল চাবলৈ বিকল্প থাকিবলৈ আপুনি সেই গেজেটত নিৰ্দিষ্ট পাঠ্য শৈলী প্ৰৱৰ্তন কৰাটো বিচাৰে।

ইউনিকোড অসমী পাঠ শৈলী সমূহ ইউনিভাৰ্চেল কেৰেক্টৰ এনক’ডিঙৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে যিটো কম্পোজিং ফ্ৰেমৱৰ্কৰ প্ৰতিটো চৰিত্ৰলৈ প্ৰত্যাহাৰ কৰা হয়। ইউনিকোড টেক্সটুৱেল ষ্টাইলবোৰ সুবিধাজনক অৰ্থাৎ আপুনি ব্যৱহাৰ কৰি থকা গেজেটত পাঠ্য শৈলী প্ৰৱৰ্তন কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই। ইউনিকোড মানদণ্ড ইউনিকোড কনচৰ্টিয়ামৰ দ্বাৰা ৰখা হৈছে। ৱেব ৱৰ্ল্ডত ব্যৱহাৰৰ বাবে ইউনিকোড হিন্দী পাঠ শৈলী আদৰ্শ।

How to type in Assamese Font ?

অসমী পাঠ্য শৈলীটাইপ কৰিবলৈ আপুনি আপোনাৰ পিচি ফ্ৰেমৱৰ্কত পাঠ শৈলী প্ৰৱৰ্তন কৰিব বিচাৰে আৰু যেতিয়া আপুনি ৰচনা কৰা আৰম্ভ কৰে তেতিয়া সমল মেনেজাৰৰ ড্ৰপ ডাউন ৰানডাউনৰ পৰা অসমী পাঠ শৈলীৰ নাম বাছনি কৰক (উদাহৰণ স্বৰূপে এমএছ ৱৰ্ড)। আপুনি টাইপ কৰা যিকোনো বস্তু দেখিব যিটো অসমভাষাত আহে। আপুনি অসমটাইপিং নাজানে বুলি অফ চান্সত তেতিয়া আপুনি প্ৰথমে ক্ৰুটিডেভ আৰু ডেভলিছ টেক্সটুৱেল ষ্টাইলৰ বাবে অসমটাইপিং টিউটৰৰ সৈতে অসমটাইপিং শিকিব লাগিব।

How to Type in Unicode Assamese Font ?

ইউনিকোডত ৰচনা কৰা অসমপাঠ শৈলী এএনএছআই পাঠ্য শৈলীৰ দৰে একে নহয়। আপুনি ইউনিকোড অসমী পাঠ শৈলী এটা প্ৰৱৰ্তন কৰাৰ আৰু এমএছ শব্দত বাছনি কৰা আৰু ৰচনা আৰম্ভ কৰাৰ সম্ভাৱনাত আপুনি অসমীৰ সলনি ইংৰাজী দেখিব। ইউনিকোড হিন্দী টেক্সটুৱেল ষ্টাইলত টাইপ কৰিবলৈ আপুনি এটা অসমৰচনা প্ৰগ্ৰামিং প্ৰৱৰ্তন কৰা উচিত।

1. ইনস্ক্ৰিপ্ট অসমটাইপিং – আপুনি অসমী টাইপিংৰ বাবে ভাৰত চৰকাৰৰ অফিচিয়েল ইনস্ক্ৰিপ্ট কীবৰ্ড ডিজাইনৰ সৈতে অসমত টাইপ কৰিব পাৰে। আপুনি ইনস্ক্ৰিপ্ট টাইপিং টিউটৰৰ সৈতে অসমী ইনস্ক্ৰিপ্ট কনচৌলৰ ৰিহাৰ্চেল কৰিব পাৰে বা তাৰ পিছত আপুনি নিশ্চিতভাৱে ইনস্ক্ৰিপ্টত ৰচনা কৰা টো জানে আপুনি অনলাইন ইনস্ক্ৰিপ্ট কনচৌলৰ সৈতে অসমটাইপ কৰিব পাৰে।

2. ৰেমিংটন গেইল বা চিবিআই – এই কনচৌলবোৰ পৰম্পৰাগত টাইপৰাইটাৰ কনচৌলৰ সৈতে ৰচনা কৰিব বিচৰা লোকসকলৰ বাবে। এই কনচৌল ফৰ্মেটটো হৈছে আটাইতকৈ স্বাভাৱিক ডিজাইন যাক অসমী ৰচনাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। আপুনি ছাইটত উপলব্ধ ৰেমিংটন অসমী টাইপিং টিউটৰৰ সৈতে কম্পোজিং কৰিব পাৰে।

3. ইংৰাজীৰ পৰা অসমী ট্ৰেন্সক্ৰিপচন – ই কোনো কনচৌলৰ ৰিহাৰ্চেল নকৰাকৈ ইউনিকোড অসমী ৰচিত কৰাৰ বাবে আটাইতকৈ দ্ৰুত আৰু আটাইতকৈ পোনপটীয়া ৰণনীতি। কেৱল ইংৰাজী কনচৌলৰ সৈতে টাইপ কৰক আৰু অসমী ইউনিকোড পাঠ শৈলীত প্ৰাপ্ত কৰক। এইটো একেদৰে ইংলিছ ৰচনা বা আক্ষৰিক ব্যাখ্যা হিচাপে জনা যায়।

4. অসমী স্পিচ টাইপিং – আপুনি একেদৰে সান্ত্বনা অবিহনে অসমত টাইপ কৰিব পাৰে। কেৱল মাইকত কথা পাতক আৰু আপোনাৰ পাঠ টো অসমত ৰচনা কৰক। ইউনিকোড পাঠ শৈলীৰে ৰচনা কৰা অসমীৰ ক্ষেত্ৰত অতি শেহতীয়াকৈ অসমকণ্ঠ ৰচনা কৰা টো হৈছে আটাইতকৈ শেহতীয়া উন্নতি।

অসমী টাইপিং আৰু ট্ৰেন্সলেচন ছফ্টৱেৰৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ইংৰাজী একেদৰে সংযোগৰ বাবে শীৰ্ষ মেনুত বিচাৰি উলিওৱাৰ বাবে উপলব্ধ

Download Alinur Bongobondhu

Shokuntola

 

 Download Asomiya Rohini

Download Galada Font

 Download Kalpana Unicode

Leave a Comment