job card in assam | how to apply for job card in assam

job card in assam | how to apply for job card in assam – job card in assam হৈছে ভাৰত চৰকাৰৰ এক উন্নয়নমূলক আঁচনি যাৰ উদ্দেশ্য হৈছে ‘কাম কৰাৰ অধিকাৰ’ৰ নিশ্চয়তা দিয়া। ইয়াৰ লক্ষ্য হৈছে এক বিত্তীয় বৰ্ষত প্ৰতিটো পৰিয়ালৰ গ্ৰাম্য এলেকাত কমেও 100 দিনৰ মজুৰী নিযুক্তি প্ৰদান কৰা য’ত প্ৰাপ্তবয়স্ক সদস্যসকলে অদক্ষ মেনুৱেল কাম কৰিব বিচাৰে।

আজি আমি এই প্ৰবন্ধটোৰ জৰিয়তে অসমত জব কাৰ্ডৰ বিষয়ে সকলো তথ্য বিতংভাৱে আলোচনা কৰিম। যাৰ দ্বাৰা আপুনি অসমত চাকৰি কাৰ্ডৰ নতুন তালিকা সহজে পৰীক্ষা কৰিব পাৰিব আৰু আপুনি অসমত চাকৰি কাৰ্ডএকাউণ্ট কেনেদৰে পৰীক্ষা কৰিব সেই বিষয়েও আলোচনা কৰিব পাৰিব।

job card in assam

এন.আৰ.ই.জি.এ. চাকৰি কাৰ্ড তালিকা 2022 nrega.nic.in এম.এন.আৰ.ই.জি.এ. চাকৰি কাৰ্ড তালিকা অনলাইন পঞ্জীয়ন চাকৰি কাৰ্ড ডাউনলোড কৰক এম.এন.আৰ.ই.জি.এ. কৰ্ম তালিকা: এন.আৰ.ই.জি.এ.-ৰ সম্পূৰ্ণ প্ৰকাৰ হৈছে ৰাষ্ট্ৰীয় গ্ৰাম্য নিযুক্তি গেৰাণ্টি আইন, 2005। প্ৰদৰ্শনটো অতিবাহিত হোৱাৰ পিছত, ইয়াৰ প্ৰেৰণৰ সময়ত, ইয়াক এমজিএনৰেগা সম্পূৰ্ণ ৰূপত নামাকৰণ কৰা হয় যাৰ সম্পূৰ্ণ ৰূপ হৈছে মহাত্মা গান্ধী ৰাষ্ট্ৰীয় গ্ৰাম্য নিযুক্তি গেৰাণ্টি আইন। এই প্ৰবন্ধটোত, আমি আপোনাক এনৰেগা জব কাৰ্ড তালিকা 2022 ৰাজ্যঅনুসৰি আপডেট কৰিম।

কৰ্তৃপক্ষই নাৰেগা জব কাৰ্ড 2022-ৰ বাবে তালিকা খন মুকলি কৰিছে, যাক www.nrega.nic.in অফিচিয়েল পৰ্টেললৈ গৈ চাব পাৰি। প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৱেবছাইটটো পৰিদৰ্শন কৰা আবেদনকাৰীজনে ২০২২ नरेगा जॉब कार्ड বিষয়ে জানিব লাগিব। এতিয়া আমি এন.আৰ.ই.জি.এ. জব কাৰ্ড 2022 সম্পৰ্কে সম্পূৰ্ণ তথ্য আলোচনা কৰোঁ আহক। পৰিকল্পনাটো এক সামাজিক ব্যৱস্থা হিচাপে উপস্থাপন কৰা হৈছিল যিয়ে ভাৰতৰ প্ৰাদেশিক অঞ্চলত “কাম কৰাৰ অধিকাৰ” নিশ্চিত কৰে। এই সামাজিক ব্যৱস্থা আৰু কৰ্ম আইনৰ মূল নীতি টো হ’ল যে ৰাষ্ট্ৰীয় চৰকাৰে তেওঁলোকৰ সন্তুষ্টি উন্নত কৰিবলৈ ভাৰতত যিকোনো হাৰত আইনগতভাৱে 100 দিনৰ দৰমহাৰ কাম প্ৰদান কৰা উচিত।

Job Card Assam List 2022

এন.আৰ.ই.জি.এ. চাকৰি কাৰ্ড তালিকা ভাৰত চৰকাৰৰ গ্ৰামোন্নয়ন মন্ত্ৰালয়ে এম.জি.এন.আৰ.ই.জি.এ. আইনৰ অধীনত প্ৰকাশ কৰিছে৷ ব্যৱসায়িক সুৰক্ষা উন্নত কৰাৰ লক্ষ্যৰে স্থানীয় চৰকাৰে আগবঢ়োৱা এই আঁচনিত দৰিদ্ৰ পৰিয়ালবোৰক জীৱিকা কাৰ্ড প্ৰদান কৰা হৈছে৷ কৰ্তৃপক্ষই সকলো ৰাজ্যৰ বাবে এনআৰইজিএ জব কাৰ্ড তালিকা ২০২২ প্ৰকাশ কৰিছে। এই প্ৰবন্ধটোত, আমি আপোনাক এন.আৰ.ই.জি.এ. জব কাৰ্ড ৰাজ্য অনুসৰি তালিকা 2022 বা মহাত্মা গান্ধী নিযুক্তি তালিকা 2022 সম্পৰ্কে সম্পূৰ্ণ বিৱৰণৰ বিষয়ে ক’ম।

ৰাষ্ট্ৰীয় গ্ৰাম্য নিযুক্তি গেৰাণ্টি আইনৰ অধীনত, চাকৰি কাৰ্ডবোৰ গ্ৰামোন্নয়ন মন্ত্ৰালয়ে বিকশিত কৰে। আৱেদনকাৰীসকলে ২০২২ চনৰ नरेगा जॉब कार्ड তালিকা সম্পৰ্কে সম্পূৰ্ণ তথ্য পাবলৈ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ যাব পাৰে। চৰ্ত পূৰণ কৰা আৱেদনকাৰীসকল তালিকাত থাকে আনহাতে কৰ্তৃপক্ষই নিৰ্ধাৰিত যোগ্যতাৰ চৰ্ত পূৰণ নকৰা আবেদনকাৰীক আঁতৰ কৰে।

জব কাৰ্ডে আঁচনিখনৰ অধীনত স্থানীয় গ্ৰাম পঞ্চায়তত পঞ্জীয়ন কৰা ব্যক্তিসকলৰ সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ কয়। ই ব্যক্তিজনৰ পৰিচয় পত্ৰ হিচাপেও কাম কৰে কিয়নো ইয়াত এন.আৰ.ই.জি.এ.-পঞ্জীভুক্ত ব্যক্তিসকলৰ (যেনে নাম, এন.আৰ.ই.জি.এ. পঞ্জীয়ন নম্বৰ, পৰিয়ালৰ আৱেদনকাৰীৰ বিৱৰণ ইত্যাদি) বিৱৰণ থাকে আৰু লগতে শ্ৰমিকৰ অধিকাৰৰ তথ্যচিত্ৰ প্ৰমাণ হিচাপেও কাম কৰে।

এন.আৰ.ই.জি.এ. জব কাৰ্ডে গ্ৰাম্য পৰিয়ালৰ ব্যক্তিসকলক বেতনৰ কামৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে আনহাতে তেওঁলোকৰ স্থানীয় এলেকাত গ্ৰাম পঞ্চায়তে প্ৰক্ৰিয়াবোৰৰ স্বচ্ছতা নিশ্চিত কৰে আৰু লগতে শ্ৰমিকসকলক সাম্ভাব্য প্ৰৱঞ্চনাৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰে। বেংক একাউণ্ট খোলাৰ বাবে বেংক আৰু ডাকঘৰত কেৱাইচি সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈএনআৰইজিএ জেচি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

Important Details MGNREGA Job Card 2022

আবেদনকাৰীয়ে লোকসকলৰ তালিকাৰ এক অৱলোকন কৰিব পাৰে আৰু এনআৰইজিএ জব কাৰ্ড তালিকা 2022-ত থকা বিৱৰণপৰীক্ষা কৰি স্থিতি পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। তালিকাত তেওঁলোকৰ নাম থকা আবেদনকাৰীসকল কেৱল আঁচনিখনৰ অধীনত কাম কৰাৰ অধিকাৰী হ’ব।

আৱেদনকাৰীসকলে এতিয়া 2005 চনত স্থাপিত ৰাষ্ট্ৰীয় গ্ৰাম্য নিযুক্তি গেৰাণ্টি আইনৰ অধীনত 2011-12 ৰ পৰা 2021-22 চনলৈ কেৱল যোৱা দহ বছৰলৈকে তালিকাখনৰ বিৱৰণ পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। কৰ্তৃপক্ষই সংশ্লিষ্ট কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলকে ধৰি দেশৰ সকলো ৰাজ্যৰ বাবে তালিকা খন উপস্থাপন কৰিছে। অনুগ্ৰহ কৰি এন.আৰ.ই.জি.এ. জব কাৰ্ড তালিকা 2022 সম্পৰ্কীয় বিৱৰণৰ সম্পূৰ্ণ অৱলোকন কৰিবলৈ প্ৰবন্ধটো চাওক।

 

Authority National Rural Employment Guarantee Act
Official Website nrega.nic.in
Category Job Card 2022
Scheme Name NREGA Job Card List 2022
Beneficiaries People living Below Poverty Line
Frequency of Job card Registration Throughout the year
Download JANMANREGA Mobile Application Click Here

Features of job card in assam

ৰাষ্ট্ৰীয় গ্ৰাম্য নিযুক্তি গেৰাণ্টি আইন হৈছে আটাইতকৈ কাৰ্যকৰী আঁচনি যাৰ জৰিয়তে দৰিদ্ৰসীমাৰ তলত বাস কৰা বহুলোক যথেষ্ট উপকৃত হয়। দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ কল্যাণৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে এই আঁচনিখন আৰম্ভ কৰিছে। আঁচনিখনত বিভিন্ন বৈশিষ্ট্য আছে কিন্তু মূল বৈশিষ্ট্যবোৰ তলত আলোচনা কৰা হৈছে।

কৰ্তৃপক্ষই জব কাৰ্ড তালিকা ২০২২ সৃষ্টি কৰিছে। ব্যক্তিসকলে অনলাইন পৰ্টেললৈ গৈ আৰু তালিকাত তেওঁলোকৰ নাম বিচাৰি তথ্য বিচাৰিব পাৰে।
তালিকাখন কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলকে ধৰি ভাৰতৰ সকলো ২৯ খন ৰাজ্যৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে।
জব কাৰ্ড তালিকা 2022-ত ব্যক্তিজনে প্ৰাপ্ত কৰা নিযুক্তিৰ ম্যাদ, নিৰ্ধাৰিত ম্যাদ আৰু নিযুক্তি প্ৰদান কৰা কামৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰদান কৰা হৈছে।
আৱেদনকাৰীসকলে জব কাৰ্ড তালিকা 2021-22-ত নামটো অনুসন্ধান কৰি চাকৰি কাৰ্ডখন ডাউনলোড কৰিব পাৰে। আপুনি এই কাৰ্ডখন ব্যৱহাৰ কৰি উন্নত নিযুক্তিৰ সুযোগ লাভ কৰিব পাৰে।

Related Keywords

job card in assam

job card payment in assam
job card check in assam
job card apply in assam
job card list in assam gram panchayat
job card assam dibrugarh
job card assam list 2019
job card assam barpeta
job card assam udalguri
job card assam apply
job card assam application form
adhar card job in assam
aadhar card supervisor job in assam
how to apply job card online in assam
job card assam balance check
job card assam bongaigaon
job card assam baksa
job card assam check
job card assam check status
sbi credit card job in assam
how can i get job card in assam
how to check job card
job card assam dhubri
job card assam download
job card assam dhemaji
job card assam darrang
job card details assam
job card in assam
job card download assam
job card in assam 2020
job card assam form
job card form assam pdf
job card from assam
job card daily found assam
how to apply for job card in assam
job card assam golaghat
job card assam hailakandi
how to apply job card in assam
how to apply for employment exchange card in assam
how to get job in assam
assam job card list
job card assam kokrajhar
job card list assam kamrup district
job card list assam karimganj
job card assam list 2021
job card assam list 2020
job card assam lakhimpur
job card list assam gram panchayat
job card beneficiary list assam
job card assam majuli
mgnrega job card in assam
job card assam nalbari
job card no assam
job card nagaon assam
nrega job card in assam
job card assam online apply
job card of assam
aadhar card operator job in assam
job card assam payment
job card report assam
job card registration assam
job card assam status check
application for job card in assamese
how to apply online job card
job card verification assam
www.job card in assam

Leave a Comment