SEBA HSLC Exam Routine 2022 || Assam Class 10th SEBA Exam Routine

SEBA HSLC Exam Routine 2022 – Assam Class 10th SEBA Exam Routine –  অসমৰ মাধ্যমিক শিক্ষা পৰিষদে শুক্ৰবাৰে (7 জানুৱাৰী) হাই স্কুল লিভিং চাৰ্টিফিকেট (এইচএছএলচি) SEBA HSLC Exam Routine 2022 আৰু অসম হাই মাদ্ৰাছা (এএইচএম) 2022 SEBA HSLC Exam Routine 2022 পৰীক্ষাৰ বাবে ৰুটিন ঘোষণা কৰে। ছেবা দশম শ্ৰেণীৰ এইচএছএলচি/ এএইচএম পৰীক্ষা 2022 15 মাৰ্চ 2022 ৰ পৰা 31 মাৰ্চ 2022 লৈ অনুষ্ঠিত হ’ব।

অসম দশম শ্ৰেণীৰ ব’ৰ্ড পৰীক্ষা ২০২২ ত অৱতীৰ্ণ হ’বলৈ যোৱা শিক্ষাৰ্থীসকলে এতিয়া তলত উল্লেখ কৰা অনুসৰি এই প্ৰবন্ধটোৰ পৰা তেওঁলোকৰ পৰীক্ষাৰ ৰুটিন ডাউনলোড কৰিব পাৰে।

Assam-HSLC-Exam-Routine-2022
Assam-HSLC-Exam-Routine-2022

SEBA HSLC Exam Routine 2022

পৰীক্ষাৰ নাম: হাই স্কুল এৰি যোৱা প্ৰমাণপত্ৰ (এইচএছএলচি) আৰু অসম উচ্চ মাদ্ৰাছা (এএইচএম) পৰীক্ষা, 2022

বোৰ্ডৰ নাম: মাধ্যমিক শিক্ষা পৰিষদ, অসম (ছেবা)

পৰীক্ষা আৰম্ভ কৰাৰ তাৰিখ: 15 মাৰ্চ 2022

পৰীক্ষাৰ সমাপ্তিৰ তাৰিখ: 31 মাৰ্চ 2022

ছেবাৰ নিয়মীয়া স্থিতি: মুকলি কৰা হৈছে

নিয়মীয়া মুক্তিৰ তাৰিখ: জানুৱাৰী 7, 2022

ৱেবছাইট: https://sebaonline.org

Important Instructions to Students Regarding SEBA HSLC Routine

# অতিৰিক্ত সময়: কেৱল প্ৰশ্নকাকত পঢ়িবলৈ ৰাতিপুৱা 8:55 বজাৰ পৰা ৰাতিপুৱা 9:00 বজালৈ আৰু আবেলি 1:25 বজাৰ পৰা আবেলি 1:30 বজালৈ কেৱল প্ৰশ্নকাকত পঢ়িবলৈ পাঁচ মিনিট অতিৰিক্ত সময় ৰখাৰ অনুমতি দিয়া হয়। ভাৰপ্ৰাপ্ত বিষয়াই সেই অনুসৰি প্ৰশ্নকাকত বিতৰণৰ ব্যৱস্থা কৰিব।

# আধুনিক ভাৰতীয় ভাষা (এমআইএল): অসম, বঙালী, বড়ো, হিন্দী, মণিপুৰী, হমাৰ, নেপালী, মিজো, খাচী, গাৰো আৰু উৰ্দু। উচ্চ মাদ্ৰাছা প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে 50 নম্বৰ আৰু সময় ম্যাদ 2 (দুই) ঘণ্টা থকা বিষয়বোৰৰ বাবে পৃথক প্ৰশ্নকাকত থাকিব – অসম, বঙালী, হিন্দী আৰু উৰ্দু এমআইএল।

# বৈকল্পিক ভাষা (সময় 3 ঘণ্টা) আৰু লিউ ভাষাত (সময় 2 ঘণ্টা): প্ৰতিটো ভাষাৰ বাবে এ আৰু বি গোটৰ সৈতে এটা উমৈহতীয়া প্ৰশ্নকাকত থাকিব যেনে- অসমী(ই), বাংলা(ই), হিন্দী(ই), বড়ো(ই), মণিপুৰী(ই) আৰু সন্তালী(ই) বৈকল্পিক বা লিউ ভাষা নিৰ্বিশেষে।

# বৈকল্পিক বিষয় আগবঢ়োৱা প্ৰাৰ্থীসকলে এ আৰু বি দুয়োটা গোটত অৱতীৰ্ন হ’ব লাগিব আনহাতে লিউ লেংগুৱেজত প্ৰাৰ্থীসকলে কেৱল গ্ৰুপ এ-ত অৱতীৰণ কৰিব লাগিব, যাক ক্ৰমান্বয়ে অসম (আইএল), বাংলা(আইএল), হিন্দী(আইএল), বড়ো(আইএল), মণিপুৰী (আইএল) আৰু সন্তালী (আইএল) হিচাপে গণ্য কৰা হ’ব।

How to Download SEBA HSLC Exam Routine ?

এছ.ই.বি.এ.-ৰ অধীনত তেওঁলোকৰ দশম শ্ৰেণীৰ এইচ.এছ.এল.চি. বা এ.এইচ.এম. পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হোৱা শিক্ষাৰ্থীসকলে এতিয়া তলত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰি তেওঁলোকৰ পৰীক্ষাৰ সময়সূচী ডাউনলোড কৰিব পাৰে।

পদক্ষেপ 1: তললৈ স্ক্ৰ’ল কৰক, গুৰুত্বপূৰ্ণ ৱেব-লিংক শাখালৈ যাওক।

পদক্ষেপ 2: ছেবা এইচএছএলচি পৰীক্ষাৰ ৰুটিন 2022 বা ছেবা ব্যৱহাৰিক ৰুটিন 2022 লৈ যাওক।

পদক্ষেপ 3: আপোনাৰ পৰীক্ষাৰ ৰুটিন ডাউনলোড কৰা হ’ব।

Web-Links of SEBA HSLC Exam Routine

SEBA HSLC Routine Click Here
SEBA Practical Routine Click Here
Official Website
Click Here

 

 

Leave a Comment